Hakkımızda

OYUN DA YAZARIZ EKŞİ MAYALI GURME LEZZETLER DE YAPARIZ!


$pizza == 'B&B' ? 'Perfect' : 'Trash'

Gece 2-3’de yemek siparişi vermeyen gamer olur mu? OLMAZ. İçimizdeki ekşi maya aşkını Türkiye'nin en fonksiyonel B2B/B2C fastfood alışveriş sitesine dönüştürdük. Yıllandırılmış Ekşi maya ve organik ürünlerle en iyi ustaları buluşturup her siparişinize mutluluk ve eğlence kattık! Hem şubemizde hem sitemizde bu lezzeti sizlerle buluşturduk.

Nereden çıktı Pizzacı açmak?


“Yazılım firmasının gıda sektöründe ne işi var? Siz yemekten anlar mısınız?” diye sorular sorduğunuzu ya da Aaa bu pizzacı ayrıca bir yazılım şirketi miymiş diye şaşırma nidalarınızı duyar gibiyiz.

Biz oyun da yaparız gurme lezzetler de!

Ülkemizde ne yazık ki Pizza ile ilgili gerekli Ar-ge çalışmalarının yapılmadığını fark ettik. Bir çok pizza dükkânının camında “Taze Hamur” yazılarının asılı olduğunu gördük, oturduk ve ağladık. Hamur’dan ziyade üzerinde ki malzemeler ve Pizza yanında verilen promosyon ürünlerle satış yapılmaya çalışıldığını gördü bu gözler.

“Pizza + Kola + Patates + Tavuk + Soğan Halkası” menüsünden alanlara Soğanlı Halkalı’dan 1+1 ev hediye!

B&B Pizza’da bu tür promosyonlar göremezsiniz! Oyun ve Yazılım firmasında Steam kodu hediye olur, alışverişlerinde puan kazanırsın, bu puanlarla ücretsiz ürün satın alırsın. B2B E-ticaret sitemizde yapılmayanları yaptık.

Biz gerçek pizza yapmaya çalışıyoruz. Evet “yapmaya çalışıyoruz” diyoruz çünkü daha henüz yolun başındayız. 10-12 aylık Ar-ge ile hemen herkes gerçek pizzacısı olamaz. Bugüne kadar 1000 üzerinde farklı hamur yaptık ve test ettik. Şu anda gerçekten çok güzel bir tad yakaladık ve bunu geliştirmeye devam ediyoruz. Belki şu anda değil ama 3-5 yıl içinde İtalya’dan gurmelerin “Hadi Türkiye’ye İtalyan Pizzası yemeye” gidelim diyeceklerine eminiz.

Organik ekşi maya ile %13.5 proteinli özel Pizza 00 unu ve Erikli suyu buluşturuyoruz. Bu kankaları 48 saat soğuk fermantasyona bırakıyoruz.(Artık içeride ne yapıyorlar bilmiyoruz) özel pizza sosumuz ile hakiki mozarella peyniri ekliyor, Biga Kasap sucuğu ile sizlere buluşturuyoruz.

Sadece Pizzada mı iddalıyız?


Biz sonradan görme olanlardan değil sonradan gurme olanlardanız! Yazılım sektöründe ki tüm çalışanlar en iyi pizzacı nerededir, hangi hamburgerci hamburger köftesine galeta unu ve baharat basıyor, hangi hamburgerci gerçek gurme burger yapıyor bilir.

Pizza’yı her ne kadar çok sevsekte farklı lezzetleri kendi formüllerimizle yaratmak istedik. Siyah eldiven verip hazır hamburger ekmeği kullanan gurme burgercilerden olmak istemedik. Tüm hamburger ekmeklerimiz kendi ürettiğimiz organik un karışımlı Brioche ekmeğinden! (Tabii ki ekşi mayalı! Sormanız hata)

Ekşi mayalı Ciabatta ekmeği ile muhteşem sandviçler hazırladık, Mascarpone peyniri ile Cheesecake ve Tiramisuları taçlandırdık. Dünya’nın en iyi makarnası olan De Cecco’ya muhteşem soslar hazırlayıp hiç bir arkadaşınızla paylaşamayacağınız makarnalar hazırladık.

Bazı arkadaşlarımız hamburgerlerimize aşık. Dükkanları açmadan bile sürekli Texas Smoke burger denemek için imalathanemize gelen yeni dostlar edindik. Sizlerinde bu tatlarımızı mutlaka denemenizi istiyoruz.

B&B Pizza, Ntroy Bilişim Anonim Şirketi tarafından 2020 yılında Çanakkale'de kuruldu. Orta ve uzun vadede Türkiye’nin her yerinde olmayı planlıyoruz.